Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017

ΑΠΣ Αστέρας Βαλύρας - Αστέρας Αρφαρών (3-3), σε ένα "αγγλικό" ματς! (photo)

Γκολ και θέαμα στην Ιθώμη (3-3) από Αστέρα Βαλύρας και Αστέρα Αρφαρών
Χορταστικό θέαμα, και έξι γκολ πρόσφεραν στους δεκάδες φιλάθλους οι δυο γειτονικοί αστέρες Βαλύρας και Αρφαρών στην κυριακάτικη 05/11 συνάντηση της Β΄Μεσσηνίας (1ος όμιλος) που διεξήχθη το απόγευμα στο δημοτικό γήπεδο "Μαρακανά κάμπου" Ιθώμης και βρήκε τα δυο ιστορικά συγκροτήματα ισόπαλα με σκορ 3-3!ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:
Όσον αφορά τον χορό των τερμάτων, οι «κιτρινόμαυροι» τα Ιθώμης ξεκίνησαν επιθετικά και πέτυχαν το 1-0 με γκολ από τα αποδυτήρια… και σκόρερ τον Θεοδωρακόπουλο. Στη συνέχεια πριν συμπληρωθεί το α΄ ημίωρο ο νεοαποκτηθείς Κουνής εξαπέλυσε ένα ωραίο πλασέ η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι της εστίας του Νικολόπουλου κατέληξε στα δίχτυα και 2-0. Στην εκπνοή του α΄ μέρους ο Νίκος Μουλιάτος μείωσε σε 2-1, στο 53ο λεπτό ο Γιώργος Γιαννακούντζος πέτυχε το 2-2, πέντε λεπτά αργότερα ο Γιώργος «Φούσκας» Μπούρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-3 και στο 67ο λεπτό οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία λέξη με τον νεαρό Τάσο Νίκα πέτυχαν το 3-3 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Eύκολο απόγευμα πέρασε το διαιτητικό τρίο Χ. Γεωργαντάς και Ν. Παπαϊωάννου

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Π. Βασιλόπουλος): Τάκης Αναστασόπουλος, Τάσος Π. Μπουρίκας, Χρήστος Κουμουράς, Κώστας Σιάγκρης, Πάνος Καναλουπίτης. Γιάννης Ανδριανόπουλος, Γιώργος Θεοδωρακόπουλος( 67΄ Θόδωρος Μ. Τσάμης), Μήτσος Γούλιας, Κούλης Κουνής. Παναγιώτης Π. Οικονόμου και Τάσος Μ. Νίκας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ (Ι. Μπούρας): Ε. Νικολόπουλος (79΄λ.τ. Deliou Genci, Π. Βανικιώτης, Δ. Αναζίκος, Γρηγόρης Τσιλίκος, Γιώργος Γιαννακούντζος, Λ. Λυμπερόπουλος, Γιώργος Μπούρας, Δ. Χαραλαμπόπουλος, Νίκος Μουλιάτος, Γιώργος Γιαννακόπουλος και Κώστας Σακκάς