Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2013

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΗ ΒΑΛΥΡΑ 3-0 ΤΟΝ ΑΡΙ KAΛΑΜΑΤΑΣ ΣΒΗΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΨΙΘΥΡΟΥΣ…

Ύστερα από ένα ποιοτικά μέτριο α΄ ημίχρονο, ο Αστέρας νίκησε στο ¨μαρακανά του κάμπου¨ Βαλύρας τον Άρι Καλαμάτας με 3-0, καθώς στην επανάληψη ήταν καταιγιστικός. Επίσης, με την αγωνιστικότητα που έδειξαν τα πουλέν του Βαγγέλη Σκουρλέτη, αλλά και η στάση του μεγάλου ΄΄αφεντικού΄΄ του προέδρου τους Κωστάρα Γεωργακόπουλου, έσβησαν τους διάφορους ψιθύρους που είχαν κυκλοφορήσει στα αθλητικά στέκια, ότι θα χαρισθούν…είχαν αναστατώσει τους ένθερμους οπαδούς τους, που είχαν κατακλύσει τη νότια κερκίδα!!! Συγκεκριμένα, εκτός από τα τρία τέρματα που πέτυχαν οι κιτρινόμαυροι της Ιθώμης, έχασαν σωρεία ευκαιριών, ενώ είχαν και ένα δοκάρι με τον Κωστή Γιαννόπουλο στο 58΄.
Στο 49΄οι Παντελής Στρατής με πλασέ το 1-0, στο 54΄σε μπαλιά ακριβείας του Tassos Zαμπάρας ο Τζόνι Kαρύδης έγινε αποδέκτης της μπάλας, με σουτ το 2-0 και στο 89ο λεπτό ο Κωστής Γιαννόπουλος, με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ μπανάνα…που χειροκρότησαν ιπποτικά και οι παίκτες της καλαματιανής ομάδας το 3-0. Aπό την πλευρά του ο Άρις Καλαμάτας, σε ένα μεγάλης βαθμολογικής σημασίας παιχνίδι φάνηκε κατώτερος των περιστάσεων, και οι παίκτες του το μόνο που κατέφεραν ήταν να έχουν ένα σουτ στο κάθετο δοκάρι του Αστέρα με τον φιλότιμο σέντερ Κώστα Παυλόπουλο. Επίσης, ο τεχνικός διευθυντής του Άρι Καλαμάτας Λάκης Πανταζόπουλος με την λήξη του ματς, σε δηλώσεις του στο www.sportstonoto .gr παραδέχθηκε την ανωτερότητα των γηπεδούχων και στη νέα κατηγορία που θα παίζει η ομάδα την νέα σεζόν θα ρίξει βάρος κύρια στα νέα παιδιά…